ساختار:

راد يا مفتول آلومينيومي با استفاده از ذوب شمش هاي آلومينيومي از نوع EC (Electrical Conductor grade) با درصد آلومینیوم حداقل 99.5% طي فرآيند‌هاي ريخته‌گري پيوسته و نورد با قطر‌هاي 9.5-12 mm توليد مي‌گردد.
راد آلومينيومي خالص با تمپر F ( As Fabricated) و پروسه توليد راد آلومينيوم آلياژي T4‌مي‌باشد.
رادهای تولید شده به صورت Coil آماده استفاده و یا انبارش می گردد.در كارخانة آلومراد، از ذوب شمش های آلومينيومی مناسب در کورهMF و اعمال فرآيند ريخته گري پيوسته شمش ذوزنقه ای شکل تولید و پس از عبور شمش از میان غلطك های دستگاه نورد گرم تحت کاهش سطح مقطع قرار گرفته تا در نهایت به راد آلومینیومی با قطر 9.5 و يا 12 میلیمتر می رسد و پس از جمع شدن راد (راد EC با درجة خلوص 70/99 درصد و يا ديگر آلياژهاي آلومينيومي) بر روي دستگاه كوئيلر آماده استفاده مي گردد؛ وزن کویل های راد تولیدی حدود 2 تن می باشد و به عنوان مواد اوليه توليد هادي بكار مي‌رود . کلیه تست های تولیدی بر اساس روش تست استاندارد ASTM B233 انجام می شود.

کاربرد:

رادهاي آلومينيومي خالص (EC) با خلوص  99.5درصد آلومينيوم بعنوان ماده اوليه جهت توليد هادي هاي هوايي آلومینیومی خطوط انتقال و توزيع و راد با آلياژهاي 6101 و 6201 به منظور توليد هادي هاي تمام آلياژي مورد استفاده قرار مي گيرند.از راد های آلومینیومی در صنعت برق جهت تولید سیم های آلمینیومی با قطر های متفاوت مورد استفاده در تولید هادی های ACSS , ACSR , AAC و دیگر هادی های خطوط هوایی ، در صنعت فولاد به عنوان اکسیژن ، صنایع برودتی جهت تولید کندانسور و اواگراتور استفاده میگردد. این شرکت قادر به تولید راد 9.5 و راد 12در مقاومت های H11 , H12 , H14  می باشد.

استاندارد های مرجع:

راد آلومينيومي خالص (EC) مطابق با الزامات استاندارد  ASTM B233  و راد آلومينيوم آلياژي بر اساس نياز و خواست مشتري و استانداردهاي كارخانه اي توليد و عرضه مي شوند.