معرفی:
بيلت ‌هاي آلومينيومي با استفاده از سيستم ريخته‌گري DC  در قطرهاي 6 ، 7 و 8 اينچ توليد مي‌شود . بيلت‌هاي آلومينيومي به‌منظور كسب ساختاري كاملاً يكنواخت و با خواص همگن شده، تحت عمليات حرارتي هموژنيزاسيون قرار مي‌گيرند.
در حال حاضر امكان توليد انواع بيلت با آلياژهاي آلومينيومي از گروه‌هاي 6000 ، 2000 و 5000 در اين شركت وجود دارد كه مطابق با نياز و درخواست مشتريان توليد و عرضه مي گردد.
همچنين خطوط توليد اين شركت با تجهيزاتي همچون هم‌ زن و كوره هموژن سازي، امكان توليد محصولاتي با كيفيت بالا و كاملا يكنواخت را فراهم ساخته است و از اين نظر محصولات با كيفيت اين شركت قابليت رقابت با ديگر محصولات با كيفيت خارجي را دارا مي باشند. بیلت های آلومینیومی و آلومینیوم آلیاژی تولید شده در آلومراد به لحاظ کیفیت سطحی دارای بالاترین سطح پذیرش می باشد و امروز به عنوان یکی از فعال ترین واحدهای تولیدی در زمینه صادرات بیلت به ترکیه شناخته می شود. آلیاژ سازی و ریخته گری مناسب جهت دستیابی به کیفیت سطحی بالادر حد بیلت های صادراتی و مشخصات الکتریکی و مکانیکی مورد درخواست با توجه به تجربه تولیدی بالا در شرکت آلومراد موجب گشته تا وجه تمایزی بین بیلت های تولیدی در این شرکت با سایر رقبا به شمار آید. همچنین مجهز بودن مجموعه به کوره ی هموژن خود موجب گشته تا خط تولید این محصول کامل بوده و نه تنها ریخته گری که همگن سازی بیلت های تولیدی نیز در شرکت آلومراد انجام می پذیرد.

کاربرد:
بيلت‌هاي آلومينيومي بعنوان مادة اوليه در فرايند اكستروژن و توليد پروفيل‌هاي آلومينيومي ساختماني و صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرند.